Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.
Sztukateria wewnętrzna
Tapety ścienne
Fototapety i murale
Farby ścienne
Efekty dekoracyjne
Architekci
Filtruj produkty (22 produkty)

Zakres cen

75,00 zł - 255,00 zł

Szerokość listwy

4 cm - 20 cm

Wysokość listwy

3 cm - 18 cm

Rodzaj listwy

Marka

Materiał

Listwy karniszowe

Karniszowe listwy sufitowe stylowym dodatkiem aranżacji wnętrz

Mieszkanie wygląda gustownie i elegancko, jeśli zadbamy w nim o każdy detal. Żadna aranżacja wnętrza nie będzie się odpowiednio prezentować, kiedy pominiemy elementy wykończeniowe bądź zapomnimy o ukryciu nieestetycznie wyglądających składników kompozycji. Przez niedbalstwo możemy zaburzyć całą koncepcję wystroju. Odpowiednio wyeksponowane okna mogą być piękną ozdobą pomieszczenia, musimy tylko zadbać o każdy szczegół. Piękne firany i zasłony nie spełnią swojego zadania, kiedy będą powieszone byle jak i na byle czym. Karnisz jest niezbędny do ich przypięci, ale nie zawsze wygląda estetycznie bądź nijak nie możemy wybrać takiego, który pasowałby do wystroju. My proponujemy zastosowanie listwy karniszowej, która zamaskuje ten niezbędny, ale nieciekawie wyglądający element.

Czytaj więcejShow less

Listwa karniszowa pod oświetlenie LED

Oferowane przez nas listwy to też doskonałe rozwiązanie do montażu w nich profili LED. Zarówno w modelach proponowanych przez Mardom Decor jak i przez Creativa wykonany został specjalny wpust który umożliwia wklejenie w niego paska ledowego. 

Ważne aby przed instalacją produktu przemyśleć kwestie poprowadzenia odpowiedniego zasilania, większość pasków LED na rynku zasilana jest prądem 12V co niesie za sobą konieczność zamontowania dedykowanego transformatora. Przy większej ilości metrów taki transformator potrafi być naprawdę sporych rozmiarów. 

Przeważnie uda się go ukryć za samą listwą karniszową, jeśli nie trzeba będzie pomyśleć o  wkuciu go w ścianę lub ukryciu w zabudowie meblowej. Z naszej praktyki wynika również iż umieszczenie paska ledowego w profilu aluminiowym daje lepszy efekt niż samo wklejenie go w listwę. Aluminium odprowadzi ciepło od paska, profil można dodatkowo zamknąć mleczną szybką co poprawi rozpraszalność światła i uczyni je bardziej miękkim. Oświetlenie w listwie karniszowej podkreśli fakturę materiału z jakiego została wykonana zasłona. 

Większość listew maskujących karnisz pozwala na puszczenie oświetlenia jedynie w dół ściany ponieważ górna cześć listwy karniszowej jest jednocześnie jej elementem montażowym. Jeśli chcemy podświetlić zarówno sufit jak i ścianę naszego wnętrza z ciekawym produktem przychodzi producent Mardom Decor. W swojej ofercie ma on kilka produktów skonstruowanych w taki sposób aby jednocześnie mogły podświetlać zarówno ściany jak i sufit. Symbole listwy to QL001 oraz QL002. 

 

Listwa karniszowa - cena 

Ceny listew karniszowych nie należą do wygórowanych, najniższe profile o wysokości około 10-12 cm to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych za metr. Warto przy tym mieć na uwadze fakt iż montaż takiej listwy w odróżnieniu od wykonania zabudowy z karton gipsu  jest niezwykle prosty, wystarczy jedynie klej montażowy. Listwa karniszowa posiada dużą powierzchnię klejenia, a kleje z naszej oferty bez problemu utrzymają nawet te decory których wysokość przekracza 18 cm! Fakt ten sprawia iż sumaryczna cena wykonania listew maskujących karnisz będzie nierzadko niższa niż wykonywanie konstrukcji z GK. Odchodzi nam również cały bałagan związany z obsadzanem narożników, oraz szlifowaniem. Sztukaterie Mardom Decor czy Creativa by Cezar są już wstępnie pomalowane farbą podkładową, a więc jedyną czynnością jaką należy wykonać po montażu to pomalowanie ich w kolorze sufitu. 

Menu

Załóż darmowe konto aby używać listy życzeń.

Zaloguj się

Załóż darmowe konto aby móc zapisywać ulubione wzory.

Zaloguj się