Cole & Son

Cole & Son

Jest 566 produktów.

history.jpgFirma Cole & Son została założone w 1875 roku przez Johna Perriego, syna kupca z Cambridgeshire. W czasach powstania siedziba firmy mieściła się w dzielnicy Inslington w północnym Londynie, dzielnice słynącą z 190 firm zajmujących się drukiem w XVIII  i XIX wieku.

Przez cały 19 wiek firma Cole & Son drukowała dla wszystkich wielkich i znanych firm produkujących tapety ścienne. Wśród nich była m.in. Jeffrey & Co., Sanderson i Shand Kydd. Oprócz wysokiej jakości druku blokowego firma Cole & Son stała się rozpoznawalna również jako solidny dostawca pięknych pasów jak i gładkich koordynatów.

We wczesnych dniach firma Cole & Son sama tworzyła maszyny do barwienia tapet jak również pracowała nad usprawnieniem procesu pokrywania tapet flokiem, techniki wynalezionej przez holendrów w 1680. Technika pozwalała bardzo wiernie imitować delikatny aksamit.

W roku 1941 firma została kupiona przez A P Cole, nowy właściciel firmy Cole & Son posiadał salony i biura na ulicy Mortimer w centralnym Londynie.

Archiwa firmy Cole & Son zawierają wzory tapet ściennych projektu J C Crace & Son które dekorowały wiele stylowych domów, pałaców i zamków zarówno w Wielkiej Brytanii jak i zagranicą. Wśród bardziej znanych obiektów można wymienić chociażby Pałac Westminsterski.

Połączenie dwóch firm w 1938 roku oznaczało że firma Cole & Son posiadała w swoich zbiorach największą kolekcję drewnianych bloków do druku tapet w całej Wielkiej Brytanii.  

W roku 1984 Dyrektor Artystyczny firmy Cole & Son stworzył jedno z pierwszych biur zajmujących się drukiem tapet metodą druku sitowego. Była to odpowiedź na ruch artystyczny Sztuki współczesnej który dał początek szalonym projektom tapet wytwarzanych w latach 50tych i 60tych.

W dniu dzisiejszym archiwum firmy Cole & Son zawiera około 1800 tradycyjnych wzorów na blokach drewnianych, 350 wzorów do druku sitowego oraz olbrzymią ilość oryginalnych rysunków i tapet reprezentujących wszystkie style zaczynając od trendów z XVIII i XIX wieku nie pomijając obecnie panujących trendów.

Wśród wzorów z archiwum Cole & Son znajdują się jedne z najważniejszych projektów które w dalszym ciągu zdobią wnętrza Pałacu Buckingham czy Pałac Westminsterski.

Cole & Son kontynuuje produkcję innowacyjnych i pięknych wzorów, obecne kolekcje reprezentują długą historię marki jak i pascje do tworzenia nowych i ekscytujących wzorów tapet ściennych.

Pokazuje 1 - 200 z 566 przedmiotów